3°C Lekki deszcz

Siatkówka: Niedosyt BAS po porażce z liderem

Sport, Siatkówka Niedosyt porażce liderem - zdjęcie, fotografia

Nie powiodło się siatkarzom drugoligowego BAS Białystok. Ekipa ze stolicy Podlasia 2017 rok rozpoczęła od wyjazdowej porażki 2:3. Przegrana w stolicy i to po zaciętej walce nie przynosi wstydu: białostoczanie ulegli liderom - MOS Wola.

Zespół trenowany przez Jacka Malczewskiego mimo zdobycia jednego punktu nie miał zadowolonej miny.

- Przed meczem z takiego wyniku byłbym prawie zadowolony. A po meczu czuję niedosyt - podsumował szkoleniowiec BAS.

Białostoczanie wygrali gładko pierwsze dwa sety (do 14 i do 19) i w warszawskiej hali  zapachaniło sesnacją. Niestety dwa kolejne sety były słabsze (porażki do 20 i 21) i BAS liczył na szczęście w tiebreaku. Niestety gospodarze szybko odskoczyli na kilka oczek i utrzymali przewagę do końca piątego seta wygrywając 15:11.

Mimo przegranej białostoczanie ciągle plasują się nad kreską: zajmują 4. miejsce w tabeli tracąc dwa punkty do AZS Olsztyn, który u siebie ograł 3:1 Legię.

MOS Wola Warszawa - BAS Białystok 3:2 (14:25, 19:25, 25:20, 25:21, 15:11)
BAS
: Cylwik, Oniszk, Stanisławajtys, Gajowczyk, Sasak, Wiczkowski, Bujniak, Kowalewski, Ignaciuk, Karniłowicz.

Wyniki 15. kolejki: Energa Ostrołęka - Huragan Wołomin 1:3, UKS Bielsko-Biała - Czołg AZS UW Warszawa 1:3, AZS UWM Olsztyn - Legia Warszawa 3:1, Lesan Halinów - Metri Warszawa 3:2, Centrum Augustów - Huragan Międzyrzec 3:0.

1. MOS Wola         15    35    40:20
2. Energa               15    33    39:21
3. AZS Olsztyn       15    32    38:22
4. BAS Białystok   15    30    35:24
5. Legia                   15    26    35:27
6. Huragan M.        15    25    33:26
7. Metro                   15    25    32:30
8. Centrum             15    19    26:32