Znalezienie fachowca z Ukrainy jest już łatwiejsze

Autor: Portal DzienDobryBiałystok.pl, 07/04/2016

Coraz częściej przedsiębiorcom dokucza brak fachowych rąk do pracy. Muszą posiłkować się obcokrajowcami. W naszym regionie pracuje najwięcej Białorusinów, ale i Ukraińców jest sporo. Jeśli szukacie fachowca zza wschodniej granicy spieszymy donieść, że od niedawna działa portal internetowy, na którym o pracowniku wszystko jest podane jak na dłoni. Chociaż warto tam zajrzeć także z innego powodu.

Portal pracadlaukrainy.pl (workforukraine.pl) to miejsce kojarzenia ludzi, którzy szukają w Polsce pracy. Ale to także miejsce i dla tych, którzy szukają pracownika z Ukrainy. Platforma pozwala na założenie własnego profilu zawodowego dla osoby, która szuka pracy w Polsce wraz z dokonaniami, referencjami, filmikami, zdjęciami i oczywiście CV.

- Portal podzielony jest terytorialnie, na województwa. Każdy za darmo może tam zmieścić własną ofertę. W celu łatwego odnalezienia się poszukujących i poszukiwanych, powstała lista zawodów ułatwiająca poruszanie się po portalu – wyjaśnia Daniel Dziewit, pomysłodawca platformy workforukraine.pl. – Do kogo portal jest skierowany? Nie ma ograniczeń wiekowych i zawodowych. Narzędzie ma pomóc obywatelom Ukrainy w odnalezieniu się w Polsce – dodaje.

Klientem firmy jest pracodawca, który na własną rękę szuka ludzi do pracy lub agencja pracy, która ma pracę, ale nie ma do niej człowieka. Abonament za skorzystanie z bazy pracowników wynosi od 50 złotych/tydzień do 200 złotych/miesiąc. Jest też opcja kwartalna i roczna.- To co wyróżnia portal to dodatkowo oferta szkoleń językowych dla Ukraińców i zawodowych. Czyli organizujemy kursy języka polskiego „kucharskiego”, języka polskiego „samochodowego”, języka polskiego „hotelarskiego” czy języka polskiego „ochroniarskiego”. Ponadto oferujemy kursy  manicure, poprawek krawieckich – szycia firan, kursy sprzątania czy kurs barmański. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy. W przypadku kursów językowych będą to native speakerzy. Zajęcia planujemy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz tam gdzie będzie zapotrzebowanie – mówi naszej redakcji Daniel Dziewit.

Są wprawdzie portale na polskim rynku, ale nie dedykowane konkretnej grupie docelowej. Oferty są wymieszane i nie ma jednego miejsca gdzie można poszukać konkretnie pracowników z Ukrainy, a jest ogromne zapotrzebowanie na ich umiejętności. W Polsce coraz częściej brakuje pracowników. Ten problem dotyka już wielu branż.

- Stąd pojawił mi się pomysł na stworzenie takiego narzędzia. Portal zawiera też bieżące informacje dotyczące przepisów w Polsce, sytuacji rynkowej i warunków życia w Polsce – dodaje Daniel Dziewit.

Narzędzie w postaci platformy internetowej pozwala też w sposób szybki nawiązać kontakt z potencjalnym pracownikiem dla pracodawców, czy osób fizycznych. Procesy rekrutacyjne trwają, a bywa, że pracownik jest potrzebny od zaraz. Dlatego też pracodawca najpierw sprawdza, czy dana osoba, której wsparcia potrzebuje, jest na portalu np. kucharz w Białymstoku. Jeśli istnieje, to za symboliczną opłatą otrzyma bezpośredni kontakt do tego człowieka. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pracadlaukrainy.pl)

 
Opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

wróć

pełna wersja portalu